2g

07/10/2011

21:00 CS IMPART / Sala Kameralna, ul. Mazowiecka 17 | Mapa
Bilet całodniowy: 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu imprezy | Karnety

2g jest to wieloręki, wieloludzki instrument zespojony w celu muzykowania opartego na głębokim wzajemnym słuchaniu się i przeniakaniu brzmień tworzących wielowymiarową, wielowątkową jedność.Muzyka 2g oparta jest na cieżkich, rozrzedzonych i spowolnionych rytmach z bardzo niskim, charakterystycznym basem, osadzonych na ciemnych, płynnie przekształcających się przestrzeniach i fakturach dźwiękowych tworzonych przez inne instrumenty elektryczne i akustyczne.

Grupa 2g nie przygotowuje zamkniętych utworów, płyt, programów koncertowych, poszukuje raczej specyficznych stanów i dąży do ich utrzymania w obrębie każdego utworu. Czasami stworzona zostaje muzyka niedopowiedziana, którą słuchacz może dowolnie uzupełnić używając jej jako tła do swobodnych wycieczek myślowych. 2g pisze też muzykę do filmów i animacji. Bywa, że zespół się rozdokazuje grawitując ku kilkunastokrotnie spowolnionemu grind-corowi, albo intensywnym industrialnym lub hardkorowo-trip-hopowym transom.

Skład:
Bartłomiej Kuźniak – basy i instrumenty dęte
Marcin Bijak – bity i elektronika
Maciej Polak – syntezatory modularne
Zbigniew Szmatłoch – gitary
Piotr Siemiński – wokal i efekty
Kostas Georgakopulos – wokal i efekty

www.2g.333rec.org
www.facebook.com/2gOff

Bartłomiej Kuźniak
Basista, saksofonista, leader zespołów 2g i 3 Metry. Współtworzył m.in. formacje QKS, QS, QG/GQ, Golden Nine i zajeb.mu.  Porusza się pomiędzy kameralistyką współczesną, muzyką eksperymentalną, dub-stepem i grind-corem. Jest producentem muzycznym i właścielem Studio 333.

Marcin Bijak
Kompozytor, multiinstrumentalista. Pracuje solowo jako NINES 091999 i Deadcans oraz w zespołach: 2g, zajeb.mu, SLAID i Projekt Kosmodrom. Tworzy muzykę trudną do opisania – czasami jest to współczesna awangarda elektro-akustyczna, innym razem alternatywne minimal techno lub specyficzny dub-step. Zawodowo działa jako sys-admin, specalista SEO / SEM i koder.

Maciej Polak (a.k.a. Wanda Berger)
Sopocki muzyk i poeta. Założyciel analogia.pl – wiodącej europejskiej firmy zajmującej się klasycznymi syntezatorami analogowymi.
Jego instrumentarium koncertowe to EMS VCS3, Oberheim Xpander oraz Roland RE-201 Space Echo. Na licznych albumach pojawia się jako projektant dźwięku. Obecnie członek ‘2g’ oraz ‘zajeb.mu’.

Zbigniew Szmatłoch
Autor piosenek, kompozytor, gitarzysta, inżynier dźwięku, autor remiksów oraz producent muzyczny. Współzałożyciel 2g (w 1996 r.), oraz QKS, QS, 3Metry, Joanna & The Forests.

Piotr Siemiński
Były solista akordeonowy i członek orkiestry, rozpoczął swoja przygodę z muzyką w Berlinie. Obecnie współtworzy muzykę 2g jako wokalista i twórca faktur efektowych, współpracuje z producentem projektu Sonar Soul, członek zajeb.mu, pisze także teksty w językach angielskim, niemieckim i polskim.

Kostas Georgakopulos
Muzyk od wielu lat, lider zespołów Progrram i Kostas New Progrram, oprócz najważniejszej aktywności jako kompozytor i muzyk dodatkowa aktywność jako dyrektor Avant Art Festival, Dyrektor Artystyczny Sceny Muzycznej Festiwalu Era Nowe Horyzonty oraz szef wydawnictwa płytowego Tone Industria.