Dimlite

01/10/2011

22:30 CS IMPART/ Sala Kameralna, ul. Mazowiecka 17 | Mapa
Bilet całodniowy: 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu imprezy | Karnety

Pod szyldem Dimlite działa młody szwajcarski producent Dimitri Grimm, który zabłysnął jasnym światłem na firmamencie nowoczesnej elektroniki już w momencie swojego debiutu w 2003 roku i od tej pory stawiany jest w jednym rzędzie z takimi sławami jak: Gaslamp Killer, Deadelus, Flying Lotus czy Hudson Mo. Jego pierwszy album Runbox Weathers pokazał, że potrafi on stworzyć coś oryginalnego, mając już wykształcony swój własny, pełen niezwykłych niuansów styl. Wzbogacony on jest jeszcze subtelnym romantyzmem i nieprzewidywalnością, która nasila się z każdym kolejnym przesłuchaniem jego nagrań.

Drugi album, single, remiksy i projekty poboczne (takie jak The Slapped Eyeballers – pop-rockowy duet z Baltem Mirczokiem czy Misel Quitne – utrzymany w estetyce lo-fi projekt hołdujący dźwiękom lat 60.) zabrały Dimlite w muzycznych poszukiwaniach jeszcze dalej, aż do miejsca, w którym soul, elektronika i muzyka psychodeliczna spotykają się i tworzą swój własny, odrębny świat. W tych poszukiwaniach artysta idzie dalej na wzór innych unikalnych duchów z wytwórni Now-Again, takich jak The Heliocentrics czy The Whitfield Brothers, którzy w podobny sposób czerpią pełnymi garściami z historii muzyki zachowując jednocześnie swój indywidualny styl.

W porównaniu do innych producentów, często kopiujących twórczość pozostałych, Dimlite jest unikatem, a jego indywidualność widoczna jest w każdej dziwnej i niespodziewanej zmianie w obrębie utworu, w głosie Grimma, a nawet  w tytułach jego utworów.

http://dimlite.ehstrawlogy.com