Paweł Doskocz / Wojtek Kurek [PL]

  • theatre
  • when: 02/10/2020 (), at: 20:00
  • where: Komuna Warszawa
  • tickets: (Polski) 30 pln

(Polski)

Budujący napięcie dron osadzony w gęstej fakturze brzmieniowej na granicy sprzężeń gitarowych, połączony z wielowarstwową elektroniką mikrotonalnych przesunięć i syntetycznych przetworzeń.

Paweł Doskocz – gitara, często preparowana. Używając preparacji szuka nowych możliwości brzmieniowych instrumentu. Skupia się na graniu muzyki improwizowanej, a inspiracje czerpie z wielu źródeł. Współtworzył Bachorze, Strętwę oraz Sumpf. Dotychczas miał okazję grywać z wieloma muzykami z kraju i z zagranicy oraz zagrać na festiwalach poświęconych muzyce eksperymentalnej czy improwizowanej. Współautor kilku albumów. Współorganizator „Spontaneous Music Festival” oraz współautor audycji „Spontaneous Music Radio” w Radiu Kapitał.

Wojtek Kurek – improwizator, perkusista, miłośnik arduino i max msp. Gra free impro, elektroakustyczną improwizację. Tworzy instalacje, muzykę do teatru i animacji.

Wydał ponad 20 albumów z muzyką improwizowaną. Grał na festiwalach takich jak Unsound, Ad Libitum, Jazz Jantar. Aktualnie jest w trakcie rezydencji w ramach Otwartego Uniwersytetu Jazdów i wraz z Agatą Dyczko przygotowują instalację do narracji olfaktorycznej.