11. edycja Wrocław 24.09-30.09 2018

Kolejna edycja AAF i kolejne motto festiwalu? Nie, w tym roku w pełni skupiamy się na przekazie muzycznym i filmowym tyle konsekwentnym, ile poszerzającym pola manewru i wyboru. Bez zbędnych naciągnięć i niepotrzebnych kompromisów przedstawiamy artystów i zjawiska wyrastające z podziemnego pnia z całą jego kalejdoskopową barwą. W programie sami lub z naszą pomocą odnajdziecie tropy punkowe, przemysłowe, improv/jazzowe i beatowe, dające ożywczy amalgamat, w kontrze do kultury przemysłowej.

W tym roku we Wrocławiu doznacie sonicznego ataku o taneczno-szamańskim wymiarze w wykonaniu aliansu BNNT z Mats Gustafssonem (The Thing) – zespół ponownie na AAF, tym razem u nas. Do tego artyści z bardzo udanymi płytami, odnotowanymi wysoko w rankingu płyt 2017 m.in. przez The Wire – zobaczymy i usłyszymy egipską wokalistkę Nadah El Shazly ندى الشاذلي i węgierskiego gitarzystę Gosheven, z muzyką pełną droneambientalnych preparacji, modularno-synthowe brzmienia zaproponuje berliński Driftmachine, zaś korelat noise’owego gruzobetonu z beatowym impusem przedstawi Giant Swan.
Do lineupu dołącza także długo wyczekiwany we Wrocławiu Emptyset ze swoją elektrowiwisekcją oraz warszawsko-gdańskie trio LOTTO

7. edycja AVANT ART FILM:

Repertuar filmowy koncentruje się na nieco głębszej, biograficznej analizie kilku fenomenów (aktualnych i czasowo odległych), które swoją ekspresją, walorem energetycznym, postawą, przełożyły się na kształt kontrkultury.

Sfinansowano ze środków Miasta Wrocław
Współrganizator: Strefa Kultury Wrocław, Czasoprzestrzeń, PROZA, Kino Nowe Horyzonty, MWW Muzeum Współczesne Wrocław