JK Flesh (UK) & Łukasz Boros (wizualizacje)

  • koncert
  • kiedy: 03/10/2017 (Wt), godz: 20:00
  • gdzie: TR Warszawa
  • bilety: 15/20 pln

Justin Broadrick (znany m.in. z tak kultowych projektów jak Godflesh, Techno Animal, Ice, Jesu itd.) w technoidalnej odsłonie. Elektronika blokowisk: betonowy urok przejść podziemnych, walory dzielnic o złej reputacji, atmosfera zgrozy i bezpośredniego zagrożenia fizycznego.

Aktywny od połowy lat ’80 w tak licznych jak i kultowych projektach natury ekstemalnej (Godflesh, Techno Animal, Ice, Curse of the Golden Vampire, Jesu itd.) Justin Broadrick jako JK Flesh wnikliwie studiuje emanacje wielkomiejskiego rozpadu i neurozy zostawionych samym sobie blokowisk. Techno w najmocniej fizycznym wymiarze: przemysłowe i ciężkie, przesycone oniryzmem przemocy i silnie Ballardowskim feelingiem. Przejażdżka po upadłych marzeniach rozwoju, dystopijna dekadencja, deszcz rozmywający plamy krwi na chodniku.

Łukasz Boros (PL)
Artysta wizualny, eksplorujący szeroki zakres dziedzin – od klubowych wizualizacji, po zaawansowane, interaktywne instalacje na potrzeby muzeów i specjalnych wydarzeń. Swoją przygodę ze światem VJ zaczął w Londynie, gdzie pracował zarówno przy efemerycznych produkcjach, jak i z bardziej doświadczonymi artystami (the Synergy Project, Braindrop, inSpiral Lounge, Matt Black/Coldcut). Po powrocie do Gdańska tworzył m.in wizualizacje dla Sopockiego Teatru Tańca oraz wiele instalacji dla festiwali (Streetwaves, Open’er) i muzeów (Hevelianum, MMG). Obecnej pracuje nad swoim własnym systemem wizualnym, programując, tworząc 3d i wykorzystując zaawansowane techniki przetwarzania obrazu.

Wizualizacje, przygotowane specjalnie do występu JK FLESH’a, będą eksplorowały tematy zniekształceń i zakłóceń wymuszonym opresyjnym, miejskim środowiskiem. Wizualny set będzie tworzony na żywo, łącząc techniki takie jak 3d, materiały wideo i specjalnie stworzone efekty specjalne, zawierając się pomiędzy symbolicznymi odniesieniami a abstrakcyjnymi fakturami zniekształceń i szumów.