Instalacja „objects migration 02″ Akama (JP) & Lebik (PL)

  • instalacja
  • kiedy: 27/09/2017, 28/09/2017, 29/09/2017 (), godz: 18:30
  • gdzie: Kino Nowe Horyzonty

Instalacja dźwiękowa „objects migration 02” Ryoko Akama | 27-29.09.2017 Wernisaż 27.09 godz. 18.30

Do spotkania artystów doszło podczas rezydencji Akamy w ramach Sanatorium Dźwięku 2017. Ich projekt to muzyka o zachowaniu i przekształceniu tożsamości. Słyszalne obiekty współpracują i łączą się jako całość, niezależnie od siebie, dostosowując się do życia w nowym środowisku. To „sytuacja”, w której ma być doświadczona przestrzeń i przedmioty, tworząc strumień nowych kontekstów. Inny poziom egzystencji, wypływ i przepływ doświadczeń takich jak brak i obecność, przeszłość i teraźniejszość, stabilność i niestabilność.

Ryoko Akama (JP) jest artystką dźwiękową, kompozytorką i performerką, która w swojej praktyce artystycznej bada sytuacje związane z dźwiękiem, ciszą, czasem oraz przestrzenią. Jej prace dźwiękowe są związane z małymi i często bardzo delikatnymi obiektami, tworząc mikro zdarzenia ucieleśniające estetykę „prawie niczego”. Akama tworzy i wykonuje we współpracy z międzynarodowymi artystami, głównie w oparciu w alternatywne formy zapisu partytur. Ponadto prowadzi label melange edition, amenspace i postprodukuje.

Gerard Lebik (PL)

Muzyk i artysta dźwiękowy mieszkający we Wrocławiu. Zajmuje się głównie muzyką improwizowaną i eksperymentalną, wykorzystując różnorodne techniki i narzędzia (saksofony, generatory fal zopan, kompresory powietrza, magnetowidy VHS, obiekty wideo, software). Jest autorem licznych instalacji i interwencji dźwiękowych. Występował z: Keith Rowe, Phil Minton, David Maranha, Eryck Abecassis, Paul Lovens, Kazuhisa Uchihashi, Jerome Noetinger, Noid, Brian Labycz, Hernani Faustino, Kurt Liedwart, Miguel A Garcia, Ilia Belorukov, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, Bettina Wenzel, hans w koch, Joker Nies, Rodrigo Pinheiro, Christian Marien, Pawel Janicki, Piotr Damasiewicz, Artur Majewski.