Phew, Alexander Hacke and Danielle de Picciotto [JP, DE]

  • koncert
  • kiedy: 06/10/2016 (Czwartek), godz: 22:30
  • gdzie: Dworzec Świebodzki
  • bilety: 20/25 pln (* BILET ŁĄCZONY)

Wspólny występ witalnych weteranów japońskiego i niemieckiego podziemia. Kojarzony przede wszystkim z Einstürzende Neubauten, Hacke zaczynał karierę muzyczną w wieku lat 13 (w projektach takich jak choćby Sprung Aus Den Wolken, P1/E czy Sentimentale Jugend) jako jeden ze współtworców sceny Neue Deutsche Welle, łączącej doświadczenia postpunka, krautrocka i radości czerpanej z dyletantyzmu.

Phew, wyrastająca z tradycji japońskiej nowej fali, współtwórczyni jednego z pierwszych projektów avantpunkowych w Japonii (Aunt Sally) od początku lat ’80 występuje solo, współpracując jednocześnie z takimi artystami jak Otomo Yoshihide, Bill Laswell czy Dieter Moebius. Jej autorska twórczość, pozostając osobistą w wyrazie, cechuje się minimalizmem i oszczędnością użytych środków. Alexander Hacke objawił się gościnnie na jej płycie z 1992 pt. „Our likeness”.

Na scenie dołączy do nich Danielle de Picciotto, znana ze współpracy z Die Haut czy Crime and the City Solution. Deutsch-Japanische Freundschaft!