Zoubek [DE] / Cruz [FR] / Witkowski [PL]

  • concert
  • when: 17/11/2016 (Thursday), at: 19:30
  • where: Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze

(Polski) Improwizująco-eksperymentujący tercet, w skład którego wchodzą gitarzysta Ivan Cruz (występujący ponadto w Gaw! Oraz Toc), pianista Philip Zoubek oraz wrocławski perkusista Marcin Witkowski. Po występach w Lille w ramach festiwalu Muzzix & Associates oraz Vive Le Jazz w Kolonii, zaprezentują wysoce energetyczny dialog dźwiękowy we Wrocławiu. Projekt ten jest jest efetem rezydencji artystycznej muzyków w Lille, Kolonii i we Wrocławiu.

A-i-R Wro to wieloletni i interdyscyplinarny program rezydencji artystycznych prowadzony w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jego celem, w oparciu o współpracę partnerów lokalnych i zagranicznych, jest stworzenie międzynarodowej platformy, która umożliwi artystom, kuratorom, animatorom, menedżerom, organizacjom i instytucjom współdziałanie oraz wymianę doświadczeń, praktyk, pomysłów i wiedzy. Ponadto program A-i-R Wro ma służyć promocji artystów, wesprzeć ich rozwój i mobilność, a także ułatwić tworzenie więzi kulturalnych ponad granicami. Do udziału w programie A-i-R Wro zaproszeni są twórcy reprezentujący różne dziedziny sztuki, ale też aktywni na ich pograniczu, młodzi, jak i ci już doświadczeni, zainteresowani współpracą z przedstawicielami wrocławskiego środowiska artystycznego, otwarci na poznanie stolicy Dolnego Śląska wraz z jej mieszkańcami, a tym samym na odnalezienie twórczego połączenia pomiędzy miastem, z którego pochodzą, a Wrocławiem właśnie.

(Polski) Prezentacja rezydencji muzycznej – koncert Zoubek [DE] / Cruz [FR] / Witkowski [PL] (we współpracy z A-i- R Wro / Muzzix / Jazz am Rhein)