Między Akademizmem a Undergroundem

  • debata
  • kiedy: 18/10/2014 (Sobota), godz: 13:00
  • gdzie: Tajne Komplety
  • bilety: Free

Jednym z założeń programowych Avant Art Festival jest przedstawianie różnorodnych i wywodzących się z rozmaitych tradycji zjawisk muzyki i kultury współczesnej oraz otwarcie na współpracę z najróżniejszymi środowiskami, wnoszącymi wkład w tworzenie nowych zjawisk kulturalnych.
Tegoroczna wizyta na festiwalu muzyków, kuratorów i organizatorów kultury ze Szwajcarii dała pretekst do spotkania z wrocławskimi organizatorami i twórcami kultury, a także rozmowy na temat potencjalnych możliwości współpracy, oddziaływania oraz tego, co powstaje na styku muzyki akademickiej i muzycznego undergroundu. W rozmowie położymy nacisk na to, co może łączyć te gatunki muzyczne, na możliwość oddziaływania i poszerzania grona odbiorców przez przełamanie barier środowiskowych, organizację i promocję wydarzeń o charakterze multidyscyplinarnym oraz edukacyjny wymiar takiej działalności.

Goście ze Szwajcarii:
1. Franz Treichler (The Young Gods, DJ Salaud)
2. Patrick de Rham (Les Urbaines, Post Digital Cultures, Unleashed Eternalhood)
3. Serge Teuscher (LUFF Festival, Syndrome WPW, Midinette Records)
4. Thierry TT Namer (Headfun – Electron Festival Geneva, promotor, organizator)

Goście z Polski:
1. Paweł Hendrich (klasycznie wykształcony kompozytor muzyki elektroakustycznej; występy na Warszawskiej Jesieni, Musica Electronica Nova i wielu innych)
2. Hubert Kostkiewicz (organizator, promoter, muzyk, CRK)
3. Bartłomiej Kuźniak (współtwórca 333flow.com, wynalazca i eksperymentator w dziedzinie dźwięku sferycznego wysokiej rozdzielczości, kompozytor, muzyk, studio-man)