< Artyści i Wydarzenia

“Social up Spacing – Przestrzeń dla Odzysku”

2-6/10/2012

Pojęcie przestrzeni jest względne i szerokie. Obejmuje zarówno efemeryczność zmysłów jak i cielesność chodnika. Projekt Social Up Spacing – Przestrzeń dla Odzysku stawia pytanie o możliwości jej oswajania za pomocą materiałów z drugiego obiegu tych właśnie z definicji wyjętych poza obieg główny.

Zaproszeni artyści z Polski, Niemiec, Holandii i Francji w charakterystyczny dla siebie sposób odniosą się do hasła festiwalu Avant Art 2012 – PRZESTRZEŃ DLA KULTURY rozwijając tę Przestrzeń o aspekt społeczny. Wspólnym mianownikiem wszystkich działań będzie użycie, jako budulca, różnego rodzaju odpadów, materiałów postprodukcyjnych oraz koncentracja na generowaniu potencjału interakcji tak z mieszkańcami Wrocławia jak i z gośćmi festiwalu.

Ważnym etapem projektu będą przygotowania do fizycznej realizacji projektu, w które mają być zaangażowani mieszkańcy m.in. zbieranie np. butelek PET, opakowań oraz innych przedmiotów/części przedmiotów, które będą mogły posłużyć jako tworzywo.

Nie powstaną obiekty tylko do oglądania.

Całość zdarzeń skumuluje się 06.10 na ul. Mazowieckiej, przed Impartem, gdzie nastąpi finisażprojektu a w rzeczywistości otwarcie – oddanie do korzystania/smakowania/dotykania powstałych instalacji. Tego dnia również duet Elefantterrible zaanektuje nas i miejsca. Pojawi się na kilka godzin ze swoją interwencyjną akcją, by stopniowo wchłaniać zarówno uwagę przechodniów jak i fizyczną przestrzeń ulicy Mazowieckiej.

KOORDYNACJA ARTYSTYCZNA:
Gabriela Kowalska

ARTYŚCI:

Nikolaus Schrot – Elefanterrible [ DE]
www.nikolausschrot.de
, http://www.nikolausschrot.de/urban-action/lets-go-bad/

Vanessa Raynal [FR] -  Elefanterrible  [DE]
http://www.nikolausschrot.de/urban- action/lets-go-bad/

Jan KÖrbes  [DE]  www.refunc.nl

Damian van der Velden  [NL]  www.refunc.nl

Magdalena Major [PL]

Karol Przestrzelski  [PL] http://www.art-tool.pl/

Gabukow [ PL] www.gabukow.pl

Paweł Romańczuk [PL]

Michał Litwiniec [PL] http://www.myspace.com/litwa71

PARTNERZY:
Koelner s.a.
OKIS
Urząd Marszałkowski województwa Dolnośląskiego