ZU93 (David Tibet + ZU)

08/10/2011

20:00 CS IMPART Sala Teatralno-Koncertowa, ul. Mazowiecka 17 | Mapa
Bilety: 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu koncertu | Karnety

Wywołujący dreszcze projekt ZU93 narodził się trzy lata temu. Członkowie avant-rockowego zespołu ZU spotkali się we Włoszech z Davidem Tibetem, co zaowocowało współpracą, polegającą na wspólnym odkrywaniu i badaniu nowych muzycznych terenów.

David Tibet to założyciel i lider kultowego Current 93, a jego dokonania z tym zespołem, jak i współpraca z Björk, Stevem Ignorantem z Crass, Psychic TV czy Death In June, potwierdziły jego silną pozycję wśród najważniejszych artystów i autorów tekstów w świecie muzycznego eksperymentu, czerpiącego z folku, industrialu, dark ambientu itp. ZU z kolei to awangardowa włoska formacja, która w swojej twórczości łączy noise, avant rock, math rock, jazz i punk.

Samo ZU jest w stanie zagrać akustyczny koncert na wysokim poziomie, ale David Tibet (głowa przedsięwzięcia ZU93) potrafi dodać do niego motywy neofolku doprawionego kwiecistym stylem americana. Razem z Current 93, David Tibet nadał nowe znaczenie muzyce folkowej, przedstawiając ją w wersji pełnej sztuczności i teatralności. Na jednej z ostatnich płyt formacji, zatytułowanej Black Ships Ate The Sky, do współpracy zaprosił swoich oddanych wielbicieli, m.in. Baby Dee, Antony, Mark Almond i Bonnie Prince Billy. Teraz, także ZU doczekało się takiego zaszczytu, tworząc z Tibetem nową formację. ZU, które ma już na swoim koncie wspólne granie z takimi sławami jak Eugene Chadbourne, Mike Patton czy Buzz z The Melvins, planowało nagrać ścieżkę dźwiękową do filmu o okultyzmie w przemysłowych regionach północnych Włoch. Jednak w tym samym czasie spotkali przebywającego w ich ojczystym kraju Davida Tibeta. I tak właśnie powstał projekt ZU93.

www.copticcat.com

www.myspace.com/zuband