Reverse Engineering

30/09/2011

22:15 CS IMPART Sala Teatralno-Koncertowa, ul. Mazowiecka 17 | Mapa
Bilet całodniowy: 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu imprezy | Karnety

Pozostając pod dużym wpływem współczesnej sceny elektronicznej, Reverse Engineering eksploruje mroczną stronę instrumentalnego hip-hopu, skupiając się głównie na ciężkich i agresywnych rytmach, które tworzą dźwiękowy kręgosłup utworów zespołu. Projekt ten narodził się w 2002 roku z inicjatywy dwóch producentów – Davida Pieffeta i Alaina Decrevela i od samego początku był nastawiony na występy na żywo. Później do tego duetu dołączył DJ G-Bart, którego głównym wkładem był jego własny, unikalny styl turntablizmu.

Po doświadczeniu zdobytym podczas licznych występów na żywo i po spotkaniu się z dużym pozytywnym oddźwiękiem, muzycy z Reverse Engineering zdecydowali, że nadszedł czas na wejście do studia. W tym samym czasie, zaopatrzeni w zupełnie nowe narzędzia, w celu dopracowania swoich kompozycji i poszerzenia horyzontów, artyści rozpoczęli odkrywanie nowych obszarów dźwiękowych, nawiązując współpracę z wokalistami, rożnymi MC, a nawet z zespołami rockowymi. Reverse Engineering zagrało na żywo ponad 80 razy w latach 2003-2006, występując z prestiżowymi artystami z takich wytwórni jak Ninja Tune, Warp, Mo Wax, Jarring Effects czy !K7 (między innymi: DJ Vadim, Amon Tobin, DJ Krush, Airborn Audio, Cinematic Orchestra, Luke Vibert, Mira Calix, Unkle, High Tone, Ez3kiel, Mike Ladd, Techno Animal, Blockhead, Sixtoo, Kid 606…)

Olbrzymią rolę odgrywa też w projekcie aspekt wizualny. Podczas występów Reverse Engineering, muzykę uzupełniają wizualizacje zaczerpnięte z filmów science fiction lub historyczno-batalistycznych, przenoszące dźwiękowe uniwersum na projekcyjny ekran.

www.myspace.com/lereproducteur